Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом голови Попільнянського
районного суду Житомирської області
від 05.01.2015 № 3/о
Порядок взаємодії Попільнянського районного суду
Житомирської області
із представниками засобів масової інформації
1. Взаємодія Попільнянського районного суду Житомирської області ( далі – суд) із представниками вітчизняних та зарубіжних засобів масової інформації (ЗМІ) здійснюється відповідно до законів України «Про судоустрій і статус суддів», «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування в Україні у засобах масової інформації», «Про доступ до публічної інформації», «Про інформацію», «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні», «Про телебачення і радіомовлення», «Про інформаційні агентства», Положення про забезпечення доступу до публічної інформації у Попільнянському районному суді Житомирської області .
2. Організація роботи щодо взаємодії суду із представниками ЗМІ покладається на заступника керівника апарату суду, на якого наказом № 1 від 02.01.2014 року покладено виконання обов»язків головного спеціаліста із забезпечення зв’язків із ЗМІ (прес – секретаря) – (далі: прес-секретар суду).
3. Представники ЗМІ повинні дотримуватись Правил пропуску осіб до приміщення суду та на їх територію транспортних засобів, затвердженої наказом ДСА України та МВС № 102/765 від 12.09.2005 року.
4. Представники ЗМІ мають завчасно приходити на заходи, заплановані у Попільнянському районному суді Житомирської області , – не пізніше ніж за 10 хвилин до початку, маючи при собі посвідчення особи.
5. Проведення відео-, кіно-, фотозйомок у приміщеннях суду може здійснюватися тільки з дозволу голови суду, керівника апарату суду або прес- секретаря суду.
6. Відвідування судових засідань в суді представниками ЗМІ здійснюється без попередньої акредитації за пред’явленням службового посвідчення, а представниками іноземних ЗМІ − за акредитаційною карткою, виданою прес-службою Міністерства закордонних справ України, крім випадків проведення закритих судових засідань відповідно до приписів чинного процесуального законодавства України.
7. Представники ЗМІ, як і учасники судового процесу та особи, присутні на відкритому судовому засіданні, можуть використовувати портативні аудіо-технічні засоби відповідно до чинного законодавства України.
8. Проведення в залі судових засідань фото- і кінозйомки, теле-, відео-, звукозапису із застосуванням стаціонарної апаратури, а також транслювання судового розгляду справи допускається за рішенням суду.
9. Для здійснення фото- і кінозйомки, теле-, відео-, звукозапису із застосуванням стаціонарної апаратури, а також транслювання судового засідання по радіо і телебаченню представникам ЗМІ слід звернутися із клопотанням ( Додаток № 1 )на ім’я головуючого -судді у справі. Відповідні клопотання слід подавати заздалегідь, що дозволить створити більш зручні умови для виконання журналістами їх професійних обов’язків. Клопотання про фото- і кінозйомку, теле-, відео-, звукозапис із застосуванням стаціонарної апаратури розглядаються на початку судового засідання. Здійснювати фото- і кінозйомку, теле-, відео-, звукозапис із застосуванням стаціонарної апаратури до надання судом відповідного дозволу заборонено.
10. Представники ЗМІ, присутні на судовому засіданні, повинні дотримуватися загальних правил поведінки у судовому засіданні, вимог процесуального законодавства України; не порушувати права інших осіб, не заважати здійсненню правосуддя; виконувати розпорядження головуючого судді у справі; утримуватися від будь-яких дій, що свідчать про неповагу до суду або встановлених у суді правил. Представники ЗМІ, присутні на судовому засіданні (якщо вони не є стороною у справі), є спостерігачами, яким законодавством не надано права задавати питання суддям або сторонам у справі. Відповідно до статті 129 Конституції України за неповагу до суду чи судді винні особи притягаються до юридичної відповідальності.
11.. Висвітлення діяльності суду у ЗМІ відбувається також шляхом розсилання відділом прес-служби суду повідомлень у друковані й електронні ЗМІ, на радіо і телебачення.
12. Відповіді на інформаційні запити представників вітчизняних та іноземних ЗМІ щодо діяльності суду готує у межах своєї компетенції прес – секретар суду.
13.З урахуванням специфіки діяльності ЗМІ, інформаційні запити, що потребують оперативного реагування, розглядаються у стислі строки.