flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

                                                       

 

                                    

                                                 Історична   довідка Попільнянського районного суду 

        Попільнянський район створений в 1923 році, з вересня 1937 року став складовою частиною новоутвореної Житомирської області.

       Виникнення ж селища Попільня пов’язане з будівництвом дільниці Фастів – Козятин залізничної магістралі Київ – Одеса , яке здійснювалось в 60-х роках 19 століття. Траса пролягала поблизу села Попільні і тому споруджена тут станція дістала назву «Попільня».

       Назва "Попільня", як багато хто вважає, прийшла з розвитком виробництва поташу, який виготовляли з попелу спалених дерев.  

       Архівних даних про заснування Попільнянського районного суду не збереглося

       В архіві суду зберігаються оригінали судових рішень ще з 1946 року.

       Після закінчення Великої Вітчизняної війни у Попільнянському районному народному суді була одна посада народного судді. В подальшому кількість суддів зростала в зв’язку зі збільшенням кількості населення в Попільнянському  районі та зі збільшенням кількості справ. Так, вже у 1992 році штат суддів налічував троє суддів, а в 2001 році у зв’язку з збільшенням кількості справ штат суду був збільшений до 5 суддів.

       Також було збільшено штат працівників середньої ланки суду. У 2002 році введена посада помічника судді.

      В 1992 році в грудні місяці Верховною Радою України прийнятий Закон України «Про статус суддів», в якому вперше судді визнаються носіями судової влади в Україні, що здійснюють правосуддя незалежно від законодавчої і виконавчої влади.

      В зв’язку з внесеними змінами в червні місяці 1992 року до Закону України «Про судоустрій» з 01.01.1993 року Попільнянський  районний народний суд перейменований на Попільнянський районний суд.

      В червні місяці 2001 Верховною Радою України прийнято Закон «Про судоустрій України», який визначає правові засади організації судової влади та здійснення правосуддя в Україні. З прийняттям цього Закону проведена судова реформа, внаслідок якої Попільнянський районний суд перейменовано на місцевий Попільнянський районний суд.

     Зараз в Попільнянському районному суді загальна чисельність становить 16 працівників із 25 по штатній чисельності, з них: 2 судді із 5 по штату, 9 державних службовців, 3 працівника патронатної служби (помічники суддів), 1 службовець, два робітники.

   Голови Попільнянського районного суду:

 -  Васьківський Олександр Іванович 

 -  Степанова Лідія Василівна

 - Вітряченко Володимир Якович

 - Городиський Сергій Степанович.

-  Васільєв Леонід Антонович

- Сікан Валерій Макарович

 

    Сьогодення: 

     Наразі головою Попільнянського районного суду Житомирської області є суддя Рудник Микола Іванович

     Судді:                                         

     Зайченко Євгенія Олегівна – суддя з 2014року по даний час.

     Сьогодні  суд  знаходиться  у  двоповерховому приміщенні.

     У 2005-2006 роках був проведений ремонт другого поверху приміщення суду, у 2011 році ремонт фасаду суду.

     У 2016 році в будівлі суду було замінено електропроводку, переобладнано водопостачання та водовідведення, проведено капітальний ремонт приміщень. Суддів та працівників суду забезпечено новими меблями.

      Сьогодні приміщення Попільнянського районного суду відповідає сучасним вимогам щодо здійснення правосуддя. В оновленому приміщенні затишно і комфортно як працівникам так і відвідувачам.

     З 1 січня 2010 року в суді розпочала роботу комп’ютерна програма  "Діловодство загальних судів", яка дозволила забезпечити часткову автоматизацію діловодства суду. З 27 лютого 2012 року дану систему замінила програма «Д3»

     З 01 січня 2010 року в суді  розподіл справ між суддями здійснюється в автоматичному режимі – спочатку за допомогою програми «Документообіг загальних судів», а тепер комп’ютерною програмою «Д3» що є важливою гарантією  неупередженості при розподілі судових справ.     Крім того, судом за допомогою даної програми здійснюється автоматичне відправлення судових рішень до Єдиного Державного реєстру судових рішень