flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Заборонений гербарій

11 березня 2020, 16:49

10 березня 2020 року Попільнянським районним судом ухвалено вирок стосовно громадянина Г., жителя с. Андрушки Попільнянського району за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 309 кримінального Кодексу України (незаконне придбання, виготовлення, зберігання наркотичних засобів без мети збуту).

           В ході досудового слідства встановлено та в судовому засіданні доведено, що  громадянин Г. на початку вересня 2019 року , помітив біля сміттєзвалища, неподалік будинку в якому проживає по вулиці Садовій , декілька ростучих рослин коноплі, які виросли самосівом. Зірвавши декілька рослин конопель, незаконно придбав наркотичний засіб.

         У подальшому рослини конопель переніс до будинку за місцем проживання, де в одній із кімнат висушував їх. Засушену частину листя подрібнив, незаконно виготовивши наркотичний засіб.

         Частину висушеного помістив у паперового згортку для подальшого власного вживання без мети збуту, тим самим незаконно зберігав наркотичні засоби.

         09 грудня 2019 року під час проведення обшуку житла та іншого володіння за місцем проживання молодого чоловіка, було виявлено і вилучено:

- подрібнену речовину рослинного походження зеленого кольору, яка поміщена до спец, пакету INZ 2017432, є особливо небезпечним наркотичним засобом, обіг якого заборонено - канабісом. Маса канабісу в перерахунку на суху речовину становить 67,252 г.;

-подрібнену речовину рослинного походження зеленого кольору, яка поміщена до спец. пакету INZ 1027274, є особливо небезпечним наркотичним засобом, обіг якого заборонено - канабісом. Маса канабісу в перерахунку на висушену речовину становить 32,090 г., 8,005 г., 5,343 г., 1,697г ;

-подрібнену речовину рослинного походження зеленого кольору, яка поміщена до спец. пакету INZ 1027273, є особливо небезпечним наркотичним засобом, обіг якого заборонено - канабісом. Маса канабісу в перерахунку на висушену речовину становить 3,687 г.;

- обрізок пластикової пляшки без дна, на горловині якої знаходиться корок всередину якого вставлена металева трубка з отворами, які поміщено до спец. пакет № 7116061. На внутрішній поверхні вказаного предмета наявне нашарування речовини коричневого кольору, яке є екстрактом канабісу, який відноситься до особливо небезпечних наркотичних засобів, обіг якого заборонено.

Загальна вага вилученого канабісу становить 118,074 г.

Загальна вага вилученого екстракту канабісу становить 0,32 г.

           Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 06 травня 2000 року № 770 «Про затвердження Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів» (із змінами) канабіс та екстракт канабісу віднесені до особливо небезпечних наркотичних засобів, обіг яких заборонено.

         Дії громадянина Г. кваліфіковано за частиною 1  статті 309 КК України, як  незаконне придбання, виготовлення, зберігання наркотичних засобів без мети збуту.

         Під час досудового слідства між прокурором Коростишівської місцевої прокуратури  та обвинуваченим укладено угоду про визнання винуватості, згідно якої  правопорушник беззастережно визнав свою винуватість у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 309 КК України і зобов’язується виконувати усі обов’язки, які будуть покладені на нього судом.

          Обираючи обвинуваченому покарання, суд врахував всі обставини вчинення злочину та дані на особу, яка його вчинила.

          Обставинами, які згідно  статті 66 КК України пом'якшують покарання обвинуваченого, є щире каяття та активне сприяння розкриттю злочину.

         Обставин, які згідно статті 67 КК України обтяжують покарання обвинуваченого не встановлено.

         Крім того, суд зважив на те, що чоловік є учасником бойових дій, інвалідом 3 групи, характеризується позитивно.

          Тож суд, затвердивши угоду про визнання винуватості у кримінальному провадженні між прокурором Коростишівської місцевої прокуратури Житомирської області та обвинуваченим, визнав його винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 309 КК України та призначив йому покарання за частиною 1 статті 309 КК України  у виді штрафу у розмірі п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів громадян, що становить 850 гривень 00 копійок.

          Крім цього, засуджений повинен відшкодувати витрати за проведення експертизи у розмірі 2512 гривень 16  копійок.

 

          На вирок може бути подана апеляція протягом 30 днів з дня його проголошення.

 

          З повним текстом вироку можна ознайомитись на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень.

 

                                                                             Прес-служба Попільнянського районного суду