flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Покарання за любов до зілля

10 лютого 2020, 11:37

           06 лютого 2020 року Попільнянським районним судом ухвалено вирок стосовно громадянина Ю., жителя с. Почуйки за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 309 кримінального Кодексу України (незаконне придбання, виготовлення, зберігання наркотичних засобів без мети збуту).

           В ході досудового слідства встановлено та в судовому засіданні доведено, що  громадянин Ю. на початку червня 2019 року , помітив в лісопосадці, неподалік будинку в якому проживає в с. Почуйки Попільнянського району Житомирської області, невелику кількість ростучих рослин коноплі, які виросли самосівом. Зірвавши декілька верхівок рослин конопель, незаконно придбав наркотичний засіб.

         У подальшому рослини конопель переніс до господарського приміщення, дровника та господарської будівлі за місцем проживання, де із частини зірваних верхівок конопель відділив листя від стебел та висушував їх. Засушену частину листя подрібнив, незаконно виготовивши наркотичний засіб.

         Частину висушеного помістив у паперового згортку для подальшого власного вживання без мети збуту, тим самим незаконно зберігав наркотичні засоби.

         05 грудня 2019 року під час проведення обшуку житла та іншого володіння за місцем проживання молодого чоловіка, було виявлено і вилучено:

  • речовину коричневого кольору;
  • подрібнену речовину рослинного походження зеленого кольору;
  • рослинні стебла із листям та суцвіттям зеленого кольору.

У відповідності до висновку експерта вилучене є екстрактом канабісу та канабісом, загальна вага яких становить:

  • канабісу становить 7,841 г.
  • екстракту канабісу становить 1,35 г.

            Відповідно до Таблиці 1 «Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 770 від 06.05.200 канабіс та екстракт канабісу віднесений до особливо небезпечних наркотичних засобів, обіг яких заборонено., які являються особливо небезпечним наркотичним засобом, обіг якого заборонено - екстрактом канабісу. Маса екстракту канабісу відповідно становить 0,083 г; 0,401 г; 0,303 г; 0,261 г; 0,210 г; 0,092 г.;

- подрібнену речовину рослинного походження зеленого кольору, що є особливо небезпечним наркотичним засобом, обіг якого заборонено - канабісом. Маса канабісу в перерахунку на висушену речовину становить 0,170 г.;

- рослинні стебла із листям та суцвіттям зеленого кольору, що є особливо небезпечним наркотичним засобом, обіг якого заборонено - канабісом. Маса канабісу в перерахунку на висушену речовину становить 7,671 г.

Загальна вага вилученого: канабісу становить 7,841 г.

Загальна вага вилученого: екстракту канабісу становить 1,35 г.

Відповідно до Таблиці 1 «Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 770 від 06.05.200 канабіс та екстракт канабісу віднесений до особливо небезпечних наркотичних засобів, обіг яких заборонено.

         Дії громадянина Ю. кваліфіковано за частиною 1  статті 309 КК України, як  незаконне придбання, виготовлення, зберігання наркотичних засобів без мети збуту.

         Під час досудового слідства між прокурором Коростишівської місцевої прокуратури  та обвинуваченим укладено угоду про визнання винуватості, згідно якої  порушник беззастережно визнав свою винуватість у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 309 КК України і зобов’язується виконувати усі обов’язки, які будуть покладені на нього судом.

          Обираючи обвинуваченому покарання, суд врахував всі обставини вчинення злочину та дані на особу, яка його вчинила.

          Обставинами, які згідно  статті 66 КК України пом'якшують покарання обвинуваченого, є щире каяття та активне сприяння розкриттю злочину.

         Обставин, які згідно статті 67 КК України обтяжують покарання обвинуваченого не встановлено.

          Тож суд, затвердивши угоду про визнання винуватості у кримінальному провадженні між прокурором Коростишівської місцевої прокуратури Житомирської області та обвинуваченим, визнав його винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 309 КК України та призначив йому покарання за частиною 1 статті 309 КК України  у виді штрафу у розмірі п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів громадян, що становить 850 гривень 00 копійок.

          Крім цього, засуджений повинен відшкодувати витрати за проведення експертизи у розмірі 1884 гривень 12 копійок.

 

          На вирок може бути подана апеляція протягом 30 днів з дня його проголошення.

 

          З повним текстом вироку можна ознайомитись на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень.

 

                                                                             Прес-служба Попільнянського районного суду