flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Неспокійне сусідство

28 січня 2020, 09:55

              24 січня 2020 року Попільнянським районним судом ухвалено вирок стосовно громадянина Г., що вчинив кримінальне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 126-1 Кримінального кодексу України (домашнє насильство, тобто умисне систематичне вчинення фізичного, психологічного або економічного насильства щодо подружжя чи колишнього подружжя або іншої особи, з якою винний перебуває (перебував) у сімейних або близьких відносинах, що призводить до фізичних або психологічних страждань, розладів здоров’я, втрати працездатності, емоційної залежності або погіршення якості життя потерпілої особи).

              В судовому засіданні підтверджено дані, встановлені під час досудового розслідування про те, що житель с. Андрушки – громадянин Г. неодноразово вчиняв домашнє насильство щодо своєї колишньої дружини.

             Після розірвання шлюбу колишнє подружжя проживає в одному будинку, хоч кожен з них веде своє, окреме від іншого, господарство. Вочевидь таке становище не влаштовує чоловіка, тож він усіляко намагається дошкулити колишній дружині своєю надмірною «увагою».

             04 травня 2019 року о 18 годині 00 хвилин за місцем свого проживання ображав жінку  нецензурною лайкою та виганяв з будинку.

            За це його визнано винним та притягнуто до адміністративної відповідальності за частиною 1 статті 173-2 КУпАП за вчинення психологічного насильства в сім'ї та призначено покарання у виді штрафу у розмірі п’ятнадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 255 гривень 00 копійок.

            17 травня 2019 року о 20 годині 30 хвилин за місцем свого проживання ображав нецензурною лайкою та погрожував фізичною розправою.

            За вказані дії чоловіка визнано винним та притягнуто до адміністративної відповідальності за частиною 2 статті 173-2 КУпАП за вчинення психологічного насильства в сім'ї та призначено покарання у виді штрафу у розмірі тридцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 510 гривень 00 копійок.

          11 жовтня 2019 року о 12 годині 00 хвилин за місцем свого проживання ображав громадянку Щ. нецензурною лайкою.

          13 жовтня 2019 року о 16 годині 00 хвилин за місцем свого проживання знову вчинив  домашнє насильство, а саме: ображав нецензурною лайкою.

          За вказані дії його визнано винним та притягнуто до адміністративної відповідальності за частиною 2 статті 173-2 КУпАП за вчинення психологічного насильства в сім'ї та призначено покарання у виді штрафу у розмірі тридцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 510 гривень 00 копійок.

          Та понесене покарання не справило на громадянина Г. ніякого враження, тому він вирішив продовжувати психічні атаки на бідолашну жінку.

         Тому 11 листопада 2019 року близько 13 години 00 хвилин, перебуваючи за місцем свого фактичного проживання, вислідив, коли у будинку буде колишня дружина.

         Реалізовуючи свій злочинний умисел, обвинувачений, порушуючи вимоги ст. 28 Конституції України, згідно якої кожен має право на повагу до його гідності, а також в порушення вимог Закону України «Про запобігання та протидії домашньому насильству», безпричинно, умисно, почав вчиняти по відношенню до своєї колишньої дружини, дії виражені у словесних образах, погрозах, висловлюваннях в її адресу слів нецензурної лайки, приниженні, тим самим викликав у постраждалої відчуття невпевненості, нездатності захистити себе та завдав шкоду її психічному здоров'ю, що виразилось у формі пониження самооцінки, втрати позитивних емоцій, що призвело до психологічних страждань останньої, а також погіршення якості її життя, що виразилось у формі втрати енергійності, втоми, фізичного дискомфорту, втрати повноцінного сну та відпочинку, позитивних емоцій, негативних переживань.

          Таким чином, своїми діями, які виразились в домашньому насильстві, тобто умисному систематичному вчиненні психологічного насильства щодо колишньої дружини, громадянин Г., чинив кримінальне правопорушення передбачене статтею 126-1 КК України.

           В судовому засіданні обвинувачений не заперечував своєї винуватості і дав покази, що не суперечать обвинуваченню.

            Його покази підтвердила потерпіла.

            Обираючи обвинуваченому міру та вид покарання, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, його суспільну небезпечність, особу винного, обставини, що пом’якшують і обтяжують покарання.

            Обставинами, що у відповідності до статті 66 КК України, що пом’якшують покарання обвинуваченого, є активне сприяння розкриттю злочину.

            Обставиною, що у відповідності до згідно статті 67 КК України, що обтяжує покарання обвинуваченого,  є вчинення злочину щодо особи похилого віку.

   Тож чоловіка суд визнав винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого статтею 126-1 КК України, та призначив для нього покарання за статтею 126-1 КК України у виді 1(одного) року позбавлення волі .

           На підставі статті 75 КК України звільнив від відбування покарання з випробуванням 1 (один) рік іспитового строку, якщо він протягом визначеного судом строку не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов'язки.

          На вирок може бути подано апеляцію протягом 30 днів з дня його проголошення.

 

          З повним текстом рішення можна ознайомитись на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень.

                                                                                                Прес-служба Попільнянського районного суду