Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
03 грудня 2018 року Попільнянським районним судом визнано винним в скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 185 КК України (таємне викрадення чужого майна, вчинене повторно) жителя с. Харліївка.
Громадянин Л. вже був раніше засуджений за вчинення крадіжки, але звільнений від відбування покарання на підставі Закону України «Про амністію». Незважаючи на попередній «досвід», на шлях виправлення не став та 08 квітня 2017 року вчинив крадіжку металевої труби, що належить одному з підприємств, розташованих в смт Попільня.
Своїми протиправними діями заподіяв підприємству збитків на 945 гривень.
Обираючи міру покарання громадянинові, суд врахував ступінь тяжкості вчиненого злочину, його суспільну небезпечність, особу винного а обставини, які пом»якшують та обтяжують покарання.
Обираючи покарання суд врахував вимоги, викладені в постанові Пленуму Верховного Суду України № 7 від 24 жовтня 2003 року «Про практику призначення судами кримінального покарання», де зазначено, що призначаючи покарання, у кожному конкретному випадку суди мають дотримуватися вимог кримінального закону й зобов'язані враховувати ступінь тяжкості вчиненого злочину, дані про особу винного та обставини, що пом'якшують і обтяжують покарання. Таке покарання має бути необхідним і достатнім для виправлення засудженого та попередження нових злочинів. Водночас, при призначенні покарання, суди мають враховувати ступінь тяжкості вчиненого злочину згідно статті 12 КК України, форму вини, а також особливості конкретного злочину.
Також при обрання покарання обвинуваченому взято до уваги положення статей 2, 13 Конвенції «Про захист прав людини і основоположних свобод», якими гарантовано право людини на життя та на ефективний засіб юридичного захисту, враховуючи усталену практику, Європейського суду з прав людини, яка склалася за результатами розгляду заяв сторони потерпілих від злочинів, в яких потерпілі скаржилися на неналежне здійснення розслідування злочинів, встановлення істини по справах та забезпечення прав потерпілих від злочинів (справи «Прилуцький проти України», «Риженко проти України», «Фуклєєв проти України», «Куцевич проти України», «Гонгадзе проти України», та інші).
Тож суд призначив винному покарання у виді позбавлення волі на строк 3 роки.
Особу звільнено від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком на 1 рік 5 місяців, якщо не вчинить нового злочину.
На вирок суду може бути подано апеляційну скаргу протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
З повним текстом рішення можна ознайомитись на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень.
Прес-служба Попільнянського районного суду